Polski program do wystawiania norweskich FAKTUR
Potrzebujesz cennych informacji dla Polaków mieszkających w Norwegii?
RejestracjaRejestracja

Poprzedni temat «» Następny temat
Zasiłek rodzinny
Autor Wiadomość
Graham 

Wiek: 50
Posty: 5


Poszukuję informacji na temat zasiłku rodzinnego w Norwegii.
 
     
juma99 


Wiek: 41
Posty: 116


Co konkretnie chcesz wiedzieć? Ogólnie jest tak, że zasiłek przyznawany jest miesiąc od urodzenia dziecka (lub jego przyjazdu do Norwegii). Jeśli poród odbył się w Norwegii, a mama jest w Folkeregisteret to zasiłek zazwyczaj przyznawany jest automatycznie.
 
     
Graham 

Wiek: 50
Posty: 5


Na jak długo przyznawany jest zasiłek? Ile on wynosi? Jeśli jestem samotnym ojcem, czy mogę jakoś zwiększyć tę kwotę?
 
     
juma99 


Wiek: 41
Posty: 116


Zasiłek dostajesz aż do miesiąca przed tym jak dziecko ukończy 18 lat. Wynosi on 970,00 NOK miesięcznie na dziecko. Jako samotny rodzic po spełnieniu odpowiednich warunków możesz starać się o podwojenie tej kwoty (tj. będziesz dostawał zasiłek na jedno dziecko więcej niż posiadasz).
 
     
Graham 

Wiek: 50
Posty: 5


Kiedy jest wypłacany?
 
     
juma99 


Wiek: 41
Posty: 116


Pod koniec miesiąca.
 
     
Gość



Witam! Mam pytanie ja z dzieckiem mieszkam w Polsce a moj maz pracuje w Norwegii i zlozyl papiery o rodzinne papiery byly sprawdzane w Polsce i wrocily spowrotem do Norwegii ile jeszcze bede czekac na pieniadze?
 
     
pajlinka93

Posty: 2


Witam, mam pytanie. Mój narzyczony złożyl wniosek o zasilek rodzinny w listopadzie 2014 ro. Mamy córkę 3 letnią. I akurat jestem w trakcie załatwiania papierow. Z tym ,że zameldowani jesteśmy razem z narzyczonym od listopada 2014 r, jest szansa ,że zwróca nam od maja 2013 r pomimo ze zameldowanie ma dopiero od listoapada 2014 r ? Czy może to jest akurat nie istostne. Nie jesteśmy małżeństwem.
 
     
Żeby dodać odpowiedź zarejestruj się
Odpowiedz do tematu

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - mangi FAQFAQ  SzukajSzukaj  SzukajRegulamin
Potrzebujesz odpłatnej konsultacji z zakresu prowadzenia działalnoœci gospodarczej w Norwegii? Chcesz założyć firmę?
x
Potrzebujesz pomocy w obsłudze formalności Twojej firmy w Norwegii? Chcesz otworzyć norweską działalność?