POLSKIE SKLEPY PODATEK MIESZKANIE KREDYTY KREATOR STRON ZAROBKI PIN KODY IMPORT KURS NORWESKIEGO AUTO KONKURS
FB YT
FB YT
RejestracjaRejestracja

Poprzedni temat «» Następny temat
Wędkarstwo w Norwegii
Autor Wiadomość
Hrabia 


Wiek: 41
Posty: 55


Norwegia może poszczycić się bardzo rozwiniętą linią brzegową. Jej długość wynosi niecałe 22 tys. km. Jest to znakomita wiadomość dla wędkarzy. Zatem do wszystkich miłośników tego sportu pytanie: czy łowić ryby w Norwegii można bezpłatnie czy trzeba uregulować jakąś kwotę?
Ostatnio zmieniony przez Hrabia 2012-11-09, 17:22, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
han_solo 


Wiek: 35
Posty: 85


Za połowy w wodach śródlądowych słodkowodnych, czyli zbiornikach czy też rzekach, należy się opłata dla właściciela gruntu, na którym się znajdują. Można uzyskać zgodę poprzez kupno karty wędkarskiej, dostępnej w sklepach sportowych, polach kempingowych, biurach turystycznych itp. Zawiera ona informacje o tym gdzie i w jakim okresie można łowić - wydawana jest na czas określony. Najpopularniejsze są karty jednodniowe, dwudniowe, tygodniowe i sezonowe.
 
     
akki 


Wiek: 34
Posty: 37


Dodatkowo należy uiścić opłatę za wędkowanie. Można to zrobić poprzez stronę internetową www.inatur.no, w banku lub poprzez przelew internetowy. Możliwe jest także dokonanie wpłaty przez SMS z telefonu komórkowego, wysyłając INATUR na numer 2470.
 
     
Igloo7 


Wiek: 31
Posty: 51


Nieodpłatnie można wędkować jedynie sportowo w wodach słonych (jest to część prawa do korzystania z natury - Allemannsretten).
 
     
Hrabia 


Wiek: 41
Posty: 55


Dziękuję.
 
     
karmen 


Wiek: 31
Posty: 68


Zakładam, że nie za bardzo podniesie cię to na duchu, ale dobra wiadomość dla dzieci poniżej 16 rokuj życia – mogą one między 1 stycznia a 20 sierpnia łowić bez opłat; zła – nie mogą to być niestety łososie, palie morskie i pstrągi (należy wówczas wykupić kartę wędkarską).
 
     
Bobi30 


Wiek: 34
Posty: 81


Od 2010 roku zostały wprowadzone nowe przepisy zawierające wymiary ochronne ryb. Aby sprawdzić, jakie wymiary obowiązują w twoim regionie, wyślij e-mail na adres info@fiskeridir.no, aby otrzymać broszurę informacyjną.
 
     

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group FAQFAQ  SzukajSzukaj  SzukajRegulamin  SzukajPartnerzy